Fundacja My z Wami – to my!

Rozpoczynając nasze działania w Ukrainie, myśleliśmy, że to tylko na chwilę. Mieliśmy nadzieję, że wojna szybko się skończy i będziemy mogli wrócić z granicy do swoich domów. Okazało się, że jest inaczej… Wojna jeszcze się nie skończyła, a my, nie będąc już tak bardzo potrzebni na samej granicy, ruszyliśmy w głąb kraju i tam zobaczyliśmy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. To będą długie miesiące, a nawet lata pracy.

Dlatego właśnie zaczęliśmy myśleć i działać długofalowo, wystartowaliśmy z projektami, które dają i będą dawały konkretną i realną pomoc Ukraińcom przez długi, długi czas. Aby mogło się to zadziać, potrzebujemy nie tylko środków finansowych, zasobów ludzkich, zaopatrzenia i zaplecza logistycznego. Potrzebujemy też formalnego umocowania. I dlatego od niedawna nie jesteśmy już tylko prywatną, nieformalną inicjatywą, ale organizacją! Przejęliśmy niedziałającą fundację, aby kwestie biurokratyczne ograniczyć do minimum i oto jest! Fundacja My z Wami!

Zarząd i Radę Fundacji stanowią oczywiście ci z nas, którzy tworzyli Centrum Pomocy Humanitarnej w Szegini od samego początku: Marta Górecka, Wojtek Górecki, Piotr Deutschman, Marcin Kowalski i Bolek Drapella.

To jednocześnie kontynuacja i rozwój naszej wcześniejszej pracy, ale także nowe otwarcie i nowe wyzwania. Trzymajcie za nas mocno kciuki!

Opublikowano
Koordynator (PL) - Marta Górecka
Coordinator (ENG) - Piotr Deutschman